Jídlo a Pití

V České hospodě brčko do piva nedostanete

Na české hospody je v Polsku móda, restaurace Česká se ale odlišuje tím, že ji chválí i samotní Češi. Pokud vám ve Vratislavi chybí český koutek, pak dejte šanci tomuto místu – pochutnáte si tady na tradičních jídlech jako svíčková nebo guláš s knedlíkem nebo hospodské klasice: utopenci či nakládaném hermelínu.

Jídlo a Pití

Na návštěvě v pivovaru Browar Stu Mostów

Pivovarnictví je klenotem kulturního dědictví střední Evropy, právě ve Vratislavi je dlouholetá tradice vaření piva, která sahá až do středověku. Když se tradice setká s tvůrčím a otevřeným přístupem vznikají skvělé nápady a výborné pivo – takový jsme měli pocit z návštěvy pivovaru Browar Stu Mostów.

Jídlo a Pití

Hala Targowa a posezení u iberské šunky

Jedním z nejzajímavějších míst Vratislavi je bezesporu tržnice Hala Targowa, která byla postavena podle návrhu Richarda Plüddemanna a Heinricha Küstera v letech 1906–1908. Místo není zajímavé jen svou architekturou (parabolické železobetonové klenby byly ve své době zcela výjimečným projektem evropského významu), ale také tím, že zde můžeme pozorovat skutečný život Vratislavanů. Povídáme si o tom s Alejandrem Capdevilou, který se právě zde rozhodl rozvíjet svůj obchod.

Jídlo a Pití

Slezské nebe nad Vratislaví i na talíři

Součástí kulturního dědictví je bezesporu i jídlo, ve Slezsku se vařilo nyní trochu pozapomenuté slezské nebe, které nás překvapí zajímavým spojením masa a sladké chutě omáčky na bázi sušeného ovoce. V tradiční kuchyni tohoto regionu sladká chuť hlavních jídel nebyla ničím výjimečným – rozinky a švestky se přidávaly například do bigosu a na jablkách nebo hruškách se pekla zvěřina.

Jídlo a Pití

Pizza ve Vratislavi

5 míst, které spojuje výhodná cena, výtečné jídlo a vzdálenost 5 minut pěšky od centra

Tento článek píšeme proto, že jsme přesvědčeni o tom, že každý návštěvník Vratislavi potřebuje vědět, kde se v centru může dobře a levně najíst. Internet je přeplněn reklamami restaurací, barů a jídelen, ale udělat nejlepší kampaň na internetu není to samé, co uvařit nejlepší polévku. Zveme vás k návštěvě 5 zcela odlišných míst, kde víme, že se dobře najíte za rozumnou cenu – navíc se všechna místa nacházejí maximálně 5 minut chůze od Rynku.

Práva na veškeré texty, fotografie a grafiku umístěnou na webové stránce Kvetevropy.cz jsou vyhrazena. Není povoleno jejich použití nebo kopírování bez souhlasu redakce.

Kontakt: redakce@kvetevropy.cz