Projekt J. E. Purkyně

První procházka po stopách J. E. Purkyně ve Vratislavi

Ve Vratislavi během celého měsíce července můžete hledat skřínky v místech spojených se životem J. E. Purkyně, který v tomto městě prožil celých 27 let. Díky němu Vratislav získala první fyziologickou laboratoř na světě a také první achromatický mikroskop. O těchto událostech a mnohém dalším jsme si povídali během procházky v polském jazyce.

Projekt J. E. Purkyně

Po stopách J. E. Purkyně ve Vratislavi - Zveme na literární procházku

Projděte se trasou Po stopách J. E. Purkyně. Během hodinové procházky najděte ve vyznačených místech 5 textů od J. E. Purkyně a pošlete nám fotku Vašich úlovků na adresu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. nebo na náš FB Kvetevropy. Obdržíte jedinečný dárek, díky kterému budete mít Vratislav stále na dosah. Wersja PO POLSKU

Historie, Projekt J. E. Purkyně

Objevitelský dar J. E. Purkyně – 27 let činnosti ve Vratislavi

Pobyt Jana Evangelisty Purkyně na Vratislavské univerzitě patří k vrcholům jeho kariéry. Teprve tady se Purkyňovi otevřel svět, měl možnost se plně věnovat nejen lékařství a potažmo bádání v oblasti fyziologie, ale také studiu slovanských literatur, hledání českých rukopisů v Dolnoslezských archivech a také překládání a propagaci české literatury za hranicemi Rakouska-Uherska.

Práva na veškeré texty, fotografie a grafiku umístěnou na webové stránce Kvetevropy.cz jsou vyhrazena. Není povoleno jejich použití nebo kopírování bez souhlasu redakce.

Kontakt: redakce@kvetevropy.cz