Sport

Klub WroKro uspořádal Polský pohár v kroketu

Vratislavský klub WroKro si klade ty nejvyšší cíle – rozšiřovat povědomí o kroketu v Polsku, kde si kroket a kriket neplete jen málokdo. Proto se v klubu rozhodli uspořádat Polský pohár v kroketu, v rámci kterého si předsevzali rozšiřovat povědomí o této hře, učit pravidla hry všechny zájemce a inspirovat diváky, aby sami sáhli po kroketové pálce.

Sport

The World Games – olympijské hry neolympijských sportů

Již od roku 1981 se rok po letních olympijských hrách (a rok před zimními) konají Světové hry, The World Games, které jsou největší sportovní událostí věnovanou neolympijským disciplínám. Jubilejní 10. ročník se v roce 2017 bude konat ve Vratislavi, kde se během 10 dnů sjede více než 3500 sportovců z celého světa, kteří budou bojovat o medaile ve 30 disciplínách.

Sport

Královna sportu ve Vratislavi - Kroket v parcích Środmiescie

Mnoho sportů si přisuzuje přívlastek „král sportu”. Dostát tomuto přívlastku vyžaduje sílu, agresivitu, někdy až bezpáteřní rivalitu. Jeden sport však o tento přívlastek neusiluje a honosí se tak titulem jiným - královna sportu. Kroket je sportem s elegancí sobě vlastní, sportem, při kterém se lidé potkávají, při kterém tráví společné chvíle. Sportem, kde vítězí myšlenka nad hrubou silou, kde fyzická dovednost je jen jedním z klíčů vítězů. PO POLSKU

Sport

Půjčte si kolo a projeďte se po Vratislavi

Vratislav z kola můžete objevovat, aniž byste museli to své do města vozit nebo sem na něm přijet. Město nabízí propracovanou síť půjčoven městských kol, kde si můžete zapůjčit kolo bez složité registrace nebo papírování. Určitě také příjemně překvapí cena této služby – za první hodinu zaplatíte 2 zloté (tedy kol. 13 Kč).

Sport

Kam ve Vratislavi na kulečník?

V Polsku může milovníka kulečníkových disciplín překvapit to, že zde skoro nenajdeme karambolové stoly. Nepodařilo se nám ve Vratislavi vypátrat jediný stůl, na kterém bychom si mohli tuto populární hru z českých hospod zahrát. Pokud ale máte rádi pool nebo snooker, nebudete se ve Vratislavi nudit – je zde několik profesionálních klubů i amatérských soutěží, které se konají každý týden. Navíc se také ve Vratislavi můžete setkat s profesionálními snookerovými hráči, kteří ve zdejších klubech rádi trénují.

Práva na veškeré texty, fotografie a grafiku umístěnou na webové stránce Kvetevropy.cz jsou vyhrazena. Není povoleno jejich použití nebo kopírování bez souhlasu redakce.

Kontakt: redakce@kvetevropy.cz