• Home
  • Zajímavosti a Památky

Zajímavosti a Památky

Kam létají low-costy z Vratislavi

Vratislav je z některých míst České republiky dostupnější než Praha. Proč se tedy nevydat na dovolenou právě odtud? Můžete velice levně letět do Říma, Benátek nebo třeba Osla. Zjistili jsme, které nízkonákladové společnosti poskytují lety z Vratislavi, kam létají a jak ušetřit za parkování auta.

Ceny letenek nízkonákladových společností se dynamicky mění a můžeme ušetřit zejména v případě, že si letenku rezervujeme a zaplatíme s více než měsíčním předstihem. Z Vratislavského letiště Strachowice startují letadla třech nízkonákladových společností Ryanair, Wizz Air a Eurowings. Nejvíce letů poskytuje Ryanair a jeho lety jsou také v průměru nejlevnější.

S Ryanerem z Vratislavi můžete letět do Alicante, Barcelony (letiště Girona), Boloně, Bristolu, Corku, Dublinu, East Midlands, Glasgow, Liverpoolu, Londýna (letiště Luton, Stansted), Malagy, Milána, Osla, Paříže (letiště Beauvais), Říma (letiště Ciampino), Shannonu, Varšavy (letiště Modlin), Benátek a na Krétu (letiště Chania), Maltu a Tenerife.

Wizz Air nabízí lety do Birminghamu, Doncasteru, Dortmundu, Eihovenu, Osla a Stockholmu.

Společnost Eurowings létá do Düsseldorfu.

Co se týká destinací, nejlevnější letenky koupíte mimo sezónu do Stockholmu, Maastrichtu, Osla nebo Dortmundu. Na letní prázdniny můžete levně letět s Ryanairem na Tenerife, letadla odlétají jednou týdně v pondělí. Za velmi příznivé ceny můžeme pořídit letenky do Boloně, Milána, Barcelony, Malagy, Alicante, na Krétu a Maltu.

Parkování na letišti: Mohlo by vás také zajímat, kde můžete nechat během své dovolené auto. Doporučujeme auto nechat na „neoficiálních“ parkovištích kolem letiště, které provozují majitelé okolních nemovitostí. Zatímco na letišti si můžete auto nechat na parkovišti pro dlouhodobé stání za cenu od 29 zlotých na den, u soukromníků můžete parkovat – podle počtů dnů za kol. 10-15 zlotých za den. Parkoviště se nacházejí nedaleko letiště, lákají výraznými billboardy, takže je nemůžete minout. Z parkoviště vás před terminál dopraví mikrobusem.

contentmap_plugin

Práva na veškeré texty, fotografie a grafiku umístěnou na webové stránce Kvetevropy.cz jsou vyhrazena. Není povoleno jejich použití nebo kopírování bez souhlasu redakce.

Kontakt: redakce@kvetevropy.cz